Botues i dytë për tetë vjet ishte Ekrem Bardha. Fehmi Agani 125 10 000 Prishtinë e-mail: pristina@mvep.hr tel: +383 38 223 978 faks: +383 38 229 979; Telefoni emergjent për qytetarët kroatë: Welcome to EmbassyPages.com - embassies and consulates around the world. Tani nuk është koha për të lejuar që dallimet politike vendore dhe rajonale të mos lejojnë që ti ndihmojmë njëri-tjetrin në këtë kohë të nevojës kolektive. Email-i: admin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr. Për shkak të pandemisë dhe për tua lehtësuar aplikueseve procedurat për legalizimin e dokumenteve, ambasada aktualisht po ndryshon modalitetet për dorëzimin e aplikacioneve për legalizim. Shoferët shumë herë gjejnë mënyra të "lehta" për t'u shmangur nga kolonat që krijohen nëpër rrugët e... 29 Dhjetor 2020 - email: Ambassade de France au Kosovo - French Embassy in Kosovo, Pristina, Kosovo. 14K likes. Kosovo: Téléphone: local: (038) 2245 ... A eshte duke pritur ndokush viza per bashkim familjar ne ambasaden e shkupit ,qe nuk e ka shtetsin e frances burri apo gruja? Vjen i ftuar profesor Roch Domerego, bletar dhe specialist i apiterapisë. pershendetje,nese ka mundesi qe te njoftohem per qeshtjen e nxerrjes se qertifikates matresore,mbase qe i fejuari im qe jeton ne France atje i kan then qe duhet ta merni ne Kosov ne ambasade te Frances,ju lutem qe nese dini diqka te me pergjegjeni.Faleminderit per mirekuptime, pershendetje deshta te pyes lidhur me biznes viz dokumentat e nevojshme si dhe qertifikata e lindjes dhe ajo familjare a i pranon kjo ambasad ne leter te bardh por te vulosur se spo ka leter origjinale neper komuna ju faliminderit, qfare kushte duhet mi plotosu per me marr vizen per franc. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. From August, 1st, all persons returning to Belgium and all persons travelling through Belgium and who are staying at least 48 hours must fill out an identification form (Passenger Locator Form). Ambasada e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar. Duke interpretuar disa këngë klasike franceze, si dhe këngën e saj më të re “Je chanterai”, Ezra shprehu gjithë talentin e … Ambasada ka pranuar ambasadorin e parë me 1 shtator 2015. "Luan Haradinaj" Themelues dhe botues i gazetës, për shtatë vjet ishte Harry Bajraktari. Ambasada deklaron se Franca dëshiron të shkatërrojë terroristët e mposhtë islamistët – e se fytyra e Republikës dhe e kësaj dëshire është bërë pikërisht mësuesi Samuel Paty. “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Zyra e Kryeministrit të Kosovës Kuvendi i Kosovës Ambasada Austriake në Prishtinë Rruga Ahmet Krasniqi 94, Arbëria I 10000 Prishtinë Tel: (+383/38) 249 284 Fax: (+383/38) 249 285. Visa information: The Norwegian Embassy in Ankara, Turkey handles all visa applications from Kosovo and Albania. Citizens of Kosovo that fulfill the criteria of a hardship case or wish to visit their partner in Switzerland will be able to book an appointment online at TLScontact. Sot, u mbajt online konferenca "Reclaiming Time: Women, Peace, Security and Justice Agenda in Kosovo and Beyond", me të cilën u lansua Antena kosovare e Rrjetit të Grave Ndërmjetësuese Mesdhetare (MWMN). Pyetjet tuaja mund t'i adresoni në: - Telefoni: +383 38 246 255 (E hënë - E enjte nga ora 15.00 deri në ora 16.00) - E-mail: consular.pristina(at)gov.si----- Ambasada e Republikës së … Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". 10 qershor 2020 Ambasada e SHBA-së në Prishtinë është krenare të njoftojë që ka… Deklaratë e Sh.B.A-ve për vendimin e Gjykatës Kushtetuese Të premten, më 18 dhjetor, në poligonin ushtarak në Krivollak, Ambasada e Francës mori pjesë në shkatërrimin e parë të 1,600 predhave, që datojnë nga Lufta e Parë Botërore. Ambasada e Republikës së Sllovenisë është e vendosur në Rr. Pershendetje, Falemnderit per informat. lind më 29 nëntor 1932. “Illyria” është krenare për rolin e saj në dy nga dekadat më të furishme në historinë kombit shqiptar, për praninë e saj te bashkatdhetarët nga Florida në Alaska, në zyrat e kongresistëve e diplomatëve të Washington-it, në studiot e ekspertëve dhe departamentet universitare amerikane. Fjala e Ambasadorit Christian Heldt me rastin e Presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian më 1 korrik 2020 Zonja dhe zotërinj, të dashur miq, Po jetojmë në kohëra të jashtëzakonshme: fakti që unë jam i kufizuar t’ju drejtohem nëpërmejt një videoje, … Contry Code: 00 383 38 Phone: 247 763 Consular Information: 00 383 38 248 004 Ambassador: Dr. József Bencze Email: prs.missions@mfa.gov.hu Central Consular Service emergency line … Rr. lire. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. Please contact the Embassy via phone or e-mail if you need the Embassy's assistance. The Embassy allocates a limited number of appointments for applications for family reunification, marriage preparation and for studying in Switzerland. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin e treguar në ditët e fundit nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish udhëheqësi i… more ⚠️ From Monday, November 9, 2020, new rules for traveling - both Czech citizens abroad and foreigners to the Czech Republic will start to apply. “Ismail Qemali” 67, Dragodan, 10000 Prishtinë, Kosovë. Ambasada e Finlandës në Prishtinë. Lajme, Aktualitet, Siguri, 29 Dhjetor 2020 - €5m Contract from the E.U. 23 décembre 2020. [email protected] Testimonials on Illyria newspaper: address: Tel: +381 38 224 588 00. Qendra e thirrjeve funksionon nga ora 9.00 deri 16.00 nga e hëna deri të premten. Arben Xheladini nr. Fax: +381 38 22 45 88 01. Ambasada e Rumanisë - Laison Office of Romania/ Ambasada e Rumanise ne Prishtinë. Ambasada e Francës në Republikën e Kosovës, e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina. Para kësaj kohe, ambasadori akreditohej nga Sofia e Bullgarisë dhe në Prishtinë shef i misionit ishte i ngarkuar me punë. Deklaratë nga ambasada SHBA-së në prishtinë, Mars 16, 2020. [email protected]. Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku një nxënëse dyshohet se është abuzuar nga profesori, e më pas edhe nga hetuesi policor. Ambasada e SHBA-së financon themelimin e Qendrës Edukative BONEVET në Mitrovicë. Tani botues është Vehbi Bajrami, ndërsa kryeredaktor Ruben Avxhiu. Gazeta e madhe amerikane “New York Times”, në një suplement të saj “Izraeli në 60 vjetor”, e ka cilësuar Medved si një nga 10 amerikanët më me influencë që kanë ndikuar në Izrael, ndërsa ai është përfshirë nga gazeta “Jerusalem Post”, si një nga “50 hebrenjtë më me influencë”. Në një njoftim për media thuhet se libri i ngushëllimeve do të hapet me 18 korrik nga ora 9:00 deri në orën 17:00. Ne webfaqen tonë mund të gjeni linqet e nevojshme si dhe informatat mbi ngjarjet në Slloveni. Kjo ambasadë ka theksuar se Miroslav Lajçak mund të llogarisë në mbështetjen e Francës në ushtrimin e funksioneve të tij si përfaqësues special i BE-së për lehtësimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada ka pranuar ambasadorin e … Citizens of North Macedonia and Albania that wish to visit their partner in Switzerland need to contact us per e-mail pristina.visa@eda.admin.ch. Ambasada franceze ka thënë se dëshirojnë të bashkëpunojnë ngushtë me kryeministrin e ri. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. Republic of Kosovo . Fjala e Ambasadorit Christian Heldt me rastin e Presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian më 1 korrik 2020 Zonja dhe zotërinj, të dashur miq, Po jetojmë në kohëra të jashtëzakonshme: fakti që unë jam i kufizuar t’ju drejtohem nëpërmejt një videoje, … Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do phone: for immediate needs of Kosovo* to fight the COVID-19 pandemic URGENT ANNOUNCEMENT FOR VISA ISSUES NJOFTIM URGJENT PËR LËSHIMIN E VIZAVE Sipas tyre, heqja e tarifës është një parakusht i rëndësishëm për […] Please contact the Dutch embassy in Skopje, Macedonia. Send an e-mail to make an appointment. pershendetje desha te ju pyes se qfar kritere kerkon ambasada franceze per me leshu viz pune ne franc per shtetasit kosovar, Prsh deshta tju pys jetoj ne franc prej 2009 jam me letra titré de séjour 1 an thirra ne ofpre sot i pyta a kam ndrejt me shku nks me ba kunor me than jo i veta qysh me ja ba pra per me marr te fejuren time than thirr ne ambasad francezse nkosov, Prsh desha te ju pyes dua te behem kuror ne france sepse ne kosov nuk kam drejt te behem qfar duhet te bej nese mundeni mem tregu, prsh desha te ju pyes see deshiroj te behem kuror ne franc sepse ne kosov e fejuara nu ka drejt me u ba eh qfar duhet te bej nese mundeni mem tregu, Desha te ju pyse qfare duhete te bere per me ja dergu vizen 3 mujshe prindit, Desha tju pyes jam ne franc i martuar me franceze edhe isha ne komun per me be lutjen per permis de séjour me than duhet mu kthy ne ks me marr viz tani me ardh ktu !! Schengen visa. [email protected] /Gazeta Sinjali/, 30 Dhjetor 2020 - From the viewpoint of Illyria, there is only one Albanian reality in the Balkans and Albanian lands can be divided by politics but not from history. Altina. “Illyria” is proud of its role during two of our most eventful decades of the Albanian history, with it nation-wide presence from Florida to Alaska, from the offices of Congress members and diplomats in DC to the desks of experts and American university departments. “Ne nuk do të heqim dorë nga karikaturat, vizatimet, edhe nëse të tjerët tërhiqen,” – shkruhet në murin e … email: Orari i punës: e hënë-e premte: 09:00 – 17:30. Java e gjuhës italiane - uebinar "Diskutime mbi stripin italian" 18/11/2020. Pershendetje,a mundet mem tregu dikush mbasi qe te kryn intervisten ne prishtine sa kohe ju ka vanu qertifkata e kapacitetit martesor per me ju ardhe. Ambasada e Francës në Kosovës ka uruar formimin e Qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin, duke thënë se e presin sfida të shumta. Jam i interesuar per paisjen me vize turistike franqeze cfar dokumentesh me nevoiten. Per prishtinalia Ku mundem me ju shenu ju lutem me ndihmo faleminderit per mirkuptim. Më vonë, më 1 shkurt 2009, u shndërrua zyrtarisht në ambasadë dhe në të njëjtën kohë zyrtarisht u vendosën marrëdhëniet diplomatike. dhe. Ambasada e Zvicrës në Prishtinë përveq vizave për Zvicër ka filluar të lëshoj viza Shengen për banorët e Kosovës që dëshirojn të udhëtojn në Austri, Francë dhe gjithashtu prej 01.04.2011 lëshon vizat për banorët e Shqipëris që dëshirojn të udhëtojn në Zvicër. Ambasada e Francës në Tiranë ka kënaqësinë t’ju informojë për hapjen e Masterit Ekzekutiv në Planifikimin dhe Zhvillimin Ekonomik të Zonave Rurale të Universitetit Bujqësor të Tiranës. si mund te mare ketu pa u kthy ne Kosovo me prit nje viz? Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Embassy of the Republic of Kosovo, 8 John Street WC1N 2ES London, UK +44 (0) 207 659 6140 +44 (0) 207 659 6137. embassy.uk@rks-gov.net. Visit the post for more. Riviera franceze Nicës është përgjakur mbrëmë nga një sulm terrorist me kamion, ku mbetën të […] Ambasada e Frances ne Prishtine - 04/12/2014 - 4:16 AM 14 Comments. Ambasada këtë e ka bërë të ditur përmes një deklarate të publikuar në rrjetin social Facebook. Ambassade de France KOSOVO - Pristina : coordonnées, site internet, principaux services, nom de leurs responsables Paz Tower, 5 Shohan Street, 52136 Ramat Gan: T: ++ 972 737 154 900 T: ++ 972 542 092 092 Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. Ambasada e Republikës së Kroacisë në Prishtinë Adresa: Rr. Riviera franceze Nicës është përgjakur mbrëmë nga një sulm terrorist me kamion, ku mbetën të […] Pas Ambasadës së Britanisë së Madhe, këtë raportim e ka demantuar tashmë edhe Ambasada e Francës në Prishtinë. Anton Ceta nr. Blerim Gjoci is on Facebook. “Urime z. Avdullah Hoti për zgjedhjen e tij Kryeministër dhe shumë suksese gjatë mandatit të tij. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. Programi: Një konferencë-debat në orën 18:00, me z. Roch Domerego dhe profesor Fadil […] Ambasada franceze mirëpret vendimin e Kurtit: Nuk është koha për manovrim politik. Hyrja 110/7 Historia. të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Jacques Chirac. “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] Kontakti dhe orari i punës. Raportimi i Kohës Ditore për izolimin e presidentit të vendit nga diplomacitë ndërkombëtare del të ketë qenë i rremë dhe tendencioz. Aleanca Franceze dhe Ambasada e Francës në Kosovë, ju ftojnë që të merrni pjesë në edicionin e parë të “Nuit des Idées” në Kosovë, më 5 shkurt në Aleancën Franceze në Prishtinë. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. As the world's authoritative resource for embassies and consulates around the globe, EmbassyPages.com provides updated, accurate and reliable information about the world's more than 27,000 embassies and consulates, including addresses, telephone and fax numbers, email addresses, website addresses, … Në kuadër të edicionit XX të Javës së gjuhës italiane në botë, për të prezantuar dhe ilustruar kombinimin e gjuhës verbale dhe grafike në stripin italian, Ambasada e Italisë në Prishtinë, Instituti Italian i Kulturës në Tiranë ... Lexo të plotë Consular questions? Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një postimi në Facebook ka publikuar një mesazh për të gjithë qytetarët e vendit, shkruan Gazeta Sinjali. Ambasada e Francës në Prishtinë do të hapë librin e ngushëllimeve në kujtim të viktimave në Nice. Trashëgimtare dhe dishepull e Nolit dhe Konicës, “Illyria” u bë zëri dhe ditari i shqiptaro-amerikanëve, një komunitet dinamik, që kërkonte të rizbulonte veten si dhe të kontribuonte në fatin e kombit të tij, në një botë që po ndryshonte me shpejtësi. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Please contact the Swiss embassy in Pristina. Lajme, Kosovë, Aktualitet. Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi […] NJOFTIM I RËNDËSISHËM. Konferenca online "Reclaiming Time: Women, Peace, Security and Justice Agenda in Kosovo and Beyond" 18/11/2020. Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Ambasada e Francës në Prishtinë: Rr. 481 8th Ave. Suite 536 Join Facebook to connect with Blerim Gjoci and others you may know. Jacques Chirac ndërroi jetë të enjten. “Koncerti i talentes së re Ezra Muqolli mbrëmë ishte një sukses i madh. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ambasada e Francës në Republikën e Kosovës ka bërë një status emocional dhe prekës – që mund të jetë nga presidenti Emmanuel Macron në lidhje me vrasjen e mësuesit francez që iu shfaqi nxënësve karikaturat e pejgamberit Muhamed. Në një njoftim për media thuhet se libri i ngushëllimeve do të hapet me 18 korrik nga ora 9:00 deri në orën 17:00. desha te ju pyese per vize pune nga Franca , cfare duhet te kem per te aplikuar me cen se punen e kam gjetur ne France si duhet vepruar cka duhet te kem nga kompanija e cila kam gjetur pune . Përmes faqes së tyre në Facebook, Amabsada franceze ka thënë se Franca i mbështet viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, duke inkurajuar drejtësinë që të […] Altina. 16 novembre 2020. Nëpërmjet një njoftimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” është thënë Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Ambasada dhe Aleanca franceze në Prishtinë me aktivitete kulturore në kohë pandemie. Virusët nuk njohin kufi. Nëpërmjet një njoftimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” është thënë Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Address: Rr. Ambasada e Francës në Prishtinë do të hapë librin e ngushëllimeve në kujtim të viktimave në Nice. Vizat Imigruese për në Shtetet e Bashkuara procesohen për qytetarët dhe rezidentët e Kosovës në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë. Mandatory form for travel to Belgium. 212 868 2224 Home 640×100 2. Së bashku për klimën. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Tue, 3 Dec 2019 10:51 EST. Programi i përbashkët vjetor i Ambasadave: Ambasada e Francës në Kosovë / Ambasada e Kosovës në Francë Në kuadër të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Ambasada e Francës në Kosovë dhe Ambasada e Kosovës në Francë po bashkëpunojnë për të promovuar një program të përbashkët të ngjarjeve kulturore që tregojnë lidhjen dhe miqësinë mes dy vende. 9.1K likes. Ajo synonte të ndihmonte në pavarësimin e Kosovës, në fitoren e demokracisë në Shqipëri, transformimin përgjithmonë të jetës së shqiptarëve në trojet e tyre. Zyra ndërlidhëse e Finlandës u hap në vitin 1999 në Prishtinë. 10000, Prishtinë, All rights are reserved 2020, Copyright Sinjali.com. Aktualitet, Siguri. Dy klube franceze do të luajnë këtë javë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve! Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lidhur me koncertin e Erzës kanë shkruar edhe nga Ambasada e Francës në Kosovë, duke e vlerësuar si një sukses të madh. 481 8th Ave. Suite 536 ju lutem me ktheni nje pergjigjeje . Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Fjala virtuale e Ambasadorit Rohde me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë 2020 Intervistë me Ambasadoren Susanne Schütz dhënë gazetës Koha Ditore dhe portalit Kossev më 18.09.2020 Tekst autorial nga Michael Roth, Ministër i Shtetit për Evropë në Ministrinë e Jashtme Federale për "Die Welt“ më 5 korrik 2020 Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. 157, Arberi 10000 Pristina . “Ai […] telefoni: “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] Kanë thënë për gazetën “Illyria”: adresa: Ai ishte President i Republikës së Francës për 12 vjet. 212 868 2224 Që nga 06.07.2020 në ambasadën austriake në Prishtinë zhvillohet punë e kufizuar me palë. Për këtë, Ambasada e Francës në Kosovë ka bërë një cicërimë në Twitter ku uron që trofeu më i madh në Europë këtë vit të shkojë në Francë. E-mail: emb.prishtina@mfa.no Fax:+ 383 38 232 111 22. Materialet dhe informacionet e Gazetës Sinjali nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër, pa leje nga redaksia. 12 persona janë lënduar si pasojë e një shpërthimi që ndodhi sot në qendrën e lojërave për... Për shkak të shpërthimit të një bombole gazi në një qendër të lojërave për fëmijë në rrugën... Gazeta Sinjali mirëmbahet nga kompania "Sinjali" sh.p.k. Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi […] However, visa and immigration related questions should always be adressed to VFS Global via email or telephone: +381 381 38 412 712 / +381 38 412 812 or info.kosovonor@vfshelpline.com. Ambasada e Francës në Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, janë shprehur të gatshëm të organizojnë “Samitin e Parisit” në mes të Kosovës dhe Serbisë, transmeton KlanKosova.. Po ashtu Franca dhe Gjermania presin që dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë të nisë sa më shpejtë. New York, NY 10001 Presim edhe nje femi ne dhjetor, Ju lutem:Sa shkon procedura mbas dorezimit të çertifikates martesore në Prishtine,dhe sa kohe vanohet termini në Shkup?Rrespket për të gjithe….